WYMIEŃ SIĘ KSIĄŻKĄ

Przedszkole zachęca wszystkich do wzięcia udziału w akcji
„Wymień się książką”
adresowana jest do wszystkich dzieci i ich rodziców, którzy lubią czytać i chcą się wymieniać książkami z innymi. Ideą przyświecającą tej akcji jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci. Stojący regał w holu przedszkola jest ogólnodostępną biblioteczką tworzoną przez dzieci i ich rodziców, otwartą dla każdego. Jedynym warunkiem korzystania ze stojących tu książek jest przestrzeganie poniższego regulaminu.
REGULAMIN:
1. Udział jest dobrowolny.
2. Na półkę przynosimy książki za zgodą rodziców.
3. Przynosimy książki, które przeczytaliśmy i już są nam niepotrzebne albo chcemy podzielić się ciekawą książką z kolegą lub koleżanką, którzy jeszcze jej nie czytali.
4. Pożyczamy tylko jedną książkę.
5. Biorąc książkę z półki, rodzic wpisuje do „Zeszytu wypożyczeń” jej tytuł, autora, datę wypożyczenia, a także swoje imię, nazwisko.
6. Zwracając książkę, wpisujemy w zeszycie datę odstawienia jej na półkę.
7. Dbamy o porządek na regale.
8. Książek nie można zabierać na własność, są one dla wszystkich, zabierając ją pozbawiamy swoich kolegów i koleżanki możliwości przeżycia czytelniczej przygody.
9. O wypożyczoną książkę dbamy jak o własną.
10. Na podstawie informacji z „Zeszytu wypożyczeń” pod koniec roku szkolnego wyłoniony zostanie najlepszy czytelnik i nagrodzony książką.

Data dodania: 2021-10-28 19:23:57
Data edycji: 2021-10-28 19:27:32