CERTYFIKAT FREBLOWSKA GRUPA

Nasze sukcesu

Grupa „Sówki” z Publicznego Przedszkola w Żyrowej uzyskała Certyfikat Freblowskiej Grupy poświadczający realizację programu „Dar Zabawy” opracowany na podstawie koncepcji pedagogicznej F. Froebla. Grupa cały rok pracowała zgodnie z tą koncepcją, a  nauczyciele systematycznie uczestniczyli w warsztatach i szkoleniach organizowanych przez certyfikowanych Edukatorów Freblowskich. Spotkania w kole oraz praca w grupach zabawowo-zadaniowych odbywały się w atmosferze wolności i kreatywności wspierając rozwój fizyczny, poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Kąciki freblowskie – kącik darów, twórczy, gospodarczy i badawczy – budziły duże zainteresowanie dzieci, dzięki czemu przedszkolaki samodzielnie poznawały świat a nauka odbywała się wyłącznie przez zabawę. Certyfikat Grupy Freblowskiej to dopiero pierwszy etap w drodze do zafreblowanego przedszkola. Placówka zamierza uzyskać certyfikat Freblowskiego Przedszkola – pierwszego takiego przedszkola na mapie powiatu krapkowickiego.

Data dodania: 2021-09-05 14:48:02
Data edycji: 2021-10-28 18:41:45