Wspólnie Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Żyrowej i z Publicznego Przedszkola nr 5 „Tęczowa Piątka” w Zdzieszowicach w ramach współpracy biorą udział w projektach „Świat bez plastiku” oraz „W świecie emocji”, które są organizowane przez autorów programu „Bezpieczne Przedszkole”. W ramach realizacji ekologicznego projektu „Świat bez plastiku” został przeprowadzony cykl zajęć, których celem było uświadomienie dzieciom ile codziennie w naszych domach zużywa się i marnuje plastiku. Co mamy zrobić, aby zmniejszyć ilość tego plastiku oraz w jaki sposób zadbać o naszą planetę nie tylko w Dniu Ziemi. Przedszkolaki postanowiły przez cały rok dbać o naszą planetę i wspólnie znalazły rozwiązanie na ponowne wykorzystanie plastiku. Nadając drugie życie plastikowym opakowaniom, przedszkolaki z „piątki” stworzyły z nich loga swoich grup, a przedszkolaki z Żyrowej z plastiku wykonały wiosenne obrazy. W ramach innych działań recycling plastiku połączyliśmy z aktywnością charytatywną, zbiórka plastikowych nakrętek do ustawionych przed placówkami przedszkolnymi ma na celu uzyskanie funduszy, które zostaną przekazane na rehabilitację Mateusza z Leśnicy oraz dla Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Zdzieszowicach.

Data dodania: 2022-03-28 12:41:19
Data edycji: 2022-03-28 12:52:41