Dzień Pluszowego Misia

Dnia 28 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Nasze przedszkolaki zawsze oczekują go z wielką radością i uśmiechem na twarzy. “Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś” – to słowa polskiej autorki książek dziecięcych Heleny Bechlerowej, z którymi trudno się nie zgodzić. Moda na zabawki zmienia się, ale pomimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Pluszowy Miś jest zabawką ponadczasową i jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Do niego bowiem można się przytulić oraz wypłakać. Dlatego właśnie tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem - Misiem. Była to okazja do zaprezentowania swojego misia kolegom i koleżankom. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki spędziły ten radosny dzień na wspólnej zabawie ze swoimi misiami. Uczestniczyły w zabawach: "Tropienie misia", "Wylecz misia", "Przyczep misiowi kokardkę". Układały puzzle i wymieniały misie z bajek i dobranocek, wykonywały różne prace, w których główną rolę odgrywał miś: plastyczne wykonały misia z wykorzystaniem talerzyka papierowego, gospodarcze wykonały przekąskę do zjedzenia w kształcie misia, badawcze wydobywały misie i segregowały według koloru. Cudowna misiowa atmosfera towarzyszyła wszystkim dzieciom przez cały dzień.

Data dodania: 2022-12-06 21:12:34
Data edycji: 2022-12-07 10:20:21